Zdravý spánok

Pokladali ste si už niekedy otázku, či je vážne také dôležité investovať do kvalitného matracu? Naša odpoveď znie – áno! Zarovno s dobrou výživou a pravidelným športovaním sa považuje spánok za rovnako dôležitý faktor pre vaše zdravie. Primálo spánku alebo nekvalitný spánok môžu spôsobovať depresie, poruchy koncentrácie, zvýšený krvný tlak, ba aj ochorenia srdca. 

Najnovšie štúdie ukazujú, že priemerne 1 z 3 Európanov trpí nekvalitným spánkom. Jedným z najhlavnejších dôvodov je výber nesprávneho matracu. Keď zoberieme do úvahy, že v posteli strávime priemerne jednu tretinu nášho života, tak je veľmi logické investovať do kvalitného a  inovatívneho matracu. 

Čo môže spôsobiť nekvalitný matrac?

Keď vám váš matrac neumožňuje neprerušovaný a tvrdý spánok a nepodporuje vaše telo, tak je možné, že v budúcnosti bude doliehať aj na iné partie vášho tela. Keď váš matrac nesplňuje vaše preferencie, tak je spochybnené aj vaše pohodlie a z toho vyplýva únava a pocit nedostatočného spánku. 

Správny matrac musí spĺňať všetky Vaše požiadavky. Na jednej strane Vám musí dodávať sto percentný komfort a na druhej strane musí podporovať Vašu chrbticu. 

Na trhu existujú štyri hlavné kategórie matracov:

  • Latexové matrace – výhodné pre alergikov
  • Matrace z pamäťovej peny – výhodné pre ľudí, ktorí majú problémy s chrbticou 
  • Matrace zo studenej peny – podporujú telo
  • Pružinové matrace – základný matrac

Keď nájdete matrac, ktorý vám vyhovuje, váš život sa otočí o 180°. Kvalitný spánok je predsalen nevyhnutný pre náš komfort a spokojnosť.