Uverejnené

Dosahujete kvalitný spánok?

V súčasnej dobe je človek vystavený rôznym faktorom, ktoré majú nepriaznivý vplyv na naše zdravie. Môže ísť o stres, sedavé zamestnanie alebo nedostatok pohybu. To všetko zaťažuje náš organizmus, pohybový aparát a predovšetkým chrbticu. Najmä počas spánku dochádza ku regenerácii duševných a fyzických síl. Bohužiaľ, v dnešnej uponáhľanej dobe, spánku a výberu matraca nevenujeme dostatočnú pozornosť a aj napriek tomu, že ležaním v posteli strávime až tretinu života, čo je približne 25 rokov a práve preto je výber vhodného matraca veľmi dôležitý.

Základný predpoklad dobrého spánku je kvalitný matrac a rošt postele. Majú dve najdôležitejšie úlohy – udržať správnu polohu tela pri spánku a zaistiť dostatočnú hygienickosť. Pri  všetkých polohách spánku musí byť chrbtica podoprená a hygienickosť by mala byť dosiahnutá vlastnosťami matraca, ktorý zaisťuje prevzdušňovanie a jeho zloženie obsahuje antialergické materiály. Tieto materiály obsahujú aj matrace, ktoré nájdete a môžete si ich zakúpiť na našom e-shope. Sú to napríklad matrace zo studenej peny, z latexu, pružinové, krycie. Z prémiových matracov Cashmere HD, z pamäťovej peny Memory Bamboo, ale aj detské matrace sú vyrábané z antialergickej látky.

Ideálny kvalitný spánok má osoba, ktorá sa ráno zobudí odpočinutá a bez bolestí, ktoré súvisia s nekvalitným matracom. Nerušený a pokojný spánok nie je pre každého samozrejmosťou. Ak je telo počas noci akokoľvek rušené dochádza k prevaľovaniu počas noci a výsledkom sú ranné bolesti a únava. Pokiaľ je matrac pre nás nevhodný, telo sa automaticky otáča a to až 80x za noc, čo zvyšuje námahu a neposkytuje pocit odpočinutia.

Výber vhodného a kvalitného matraca je rovnako dôležitý pre zdravých ľudí ako aj pre chorých. V  súčasnosti málokto netrpí nijakými zdravotnými problémami, ktoré sa premietajú do spánku. Vždy je lepšie predchádzať problémom s kvalitou spánku než riešiť následky.